پاورپوینت آماده; صداقت دختر و پادشاه

پاورپوینت آماده; صداقت دختر و پادشاه

پاورپوینت آماده;  صداقت دختر و پادشاه

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 


تعداد اسلاید : 14 اسلاید

گلي در گلدان نبود 250 سال پيش از ميلاد در چين باستان شاهزاده اي تصميم به ازدواج گرفت. با مرد خردمندي مشورت کرد و تصميم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت و دختري سزاوار را انتخاب کند . وقتي خدمتکار پير قصر ماجرا را شنيد بشدت غمگين شد
چون دختر او مخفيانه عاشق شاهزاده بود دخترخدمتكار گفت او هم به آن مهماني خواهد رفت .
مادر گفت : تو شانسي نداري ، نه ثروتمندي و نه خيلي زيبا . دختر جواب داد : مي دانم هرگز مرا انتخاب نمي کند ، اما فرصتي است که دست کم يک بار او را از نزديک ببينم . روز موعود فرا رسيد و شاهزاده به دختران گفت : به هر يک از شما دانه اي مي دهم ، کسي که بتواند در عرض 6 ماه زيباترين گل را براي من بياورد ، ملکه آينده چين مي شود . دختر خدمتكار هم دانه را گرفت و در گلداني کاشت . سه ماه گذشت و هيچ گلي سبز نشد ، دختر با باغبانان بسياري صحبت کرد و راه هاي گلکاري بسياري آموخت، اما بي نتيجه بود و گلي نروييد. روز ملاقات فرا رسيد ، دختر خدمتكار، غمگين با گلدان خالي اش منتظر ماند ديگر دختران هر کدام گل بسيار زيبايي به رنگها و شکلهاي مختلف در گلدان هاي خود داشتند . لحظه موعود فرا رسيد شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسي کرد و در پايان اعلام کرد دختر خدمتکار همسر آينده او خواهد بود . همه اعتراض کردند که شاهزاده کسي را انتخاب کرده که در گلدانش هيچ گلي سبز نشده است . شاهزاده توضيح داد : اين دختر تنها کسي است که گلي را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسري امپراتور مي کند :

گل صداقت ... Xin h زيرا همه دانه هايي که به شما دادم عقيم بودند ، امکان نداشت گلي از آنها سبز شود . همواره در زندگي صداقت پشتوانه شما خواهد بود.

برگرفته از کتاب پائولو کوئليو